Profil firmy

HAIDY a.s.

Inteligentní nebo chytré budovy jsou jedním z klíčových trendů, které mají zásadní vliv na celkovou spotřebu energie. Cílem naší společnosti je stát se lídrem na trhu chytrých budov a podpořit tak významnou mírou strategii vedoucí k zvýšeným energetickým úsporám, lepšímu zabezpečení a vyššímu komfortu než tomu bylo v nedávné minulosti.

Společnost HAIDY a.s. navazuje na dlouholeté zkušenosti v oboru vývoje HW a SW se specializací na inteligentní řízení domů a domácností, které tým jejích pracovníků sbírá již od roku 2006. Naše firma zajišťuje komplexní a kvalifikovanou dodávku (návrh, projekce, realizace a servis) inteligentního řízení domu a návazných technických systémů. Díky tomu vzniká unikátní dílo kombinující komfort, bezpečnost a provozní úspory s vysokými nároky na moderní standardy bydlení. Silné finanční zázemí firmy zaručuje kvalitu našich produktů a prováděných prací.

Chytré domy neboli inteligentní elektroinstalace je systém řízení, který umožňuje optimalizovat a přizpůsobovat bydlení vašim požadavkům. Je to reakce na rychle se zvyšující počet technologií v domech a stoupající ceny energií.

Chytrý dům sjednocuje veškeré technologie v domě od osvětlení, regulaci vytápění, zabezpečovací systém až po multimédia. Umožňuje jejich vzájemné propojení a pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní i jejich řízení. Cílem je efektivní využívání energií za účelem úspor a přizpůsobení bydlení vašim požadavkům.

K hlavním výhodám systému HAIDY patří:

 • Jednoduché a intuitivné rozhraní

  HAIDY nabízí rozhraní, které momentálně nemá na trhu obdobu. Jak jednoduchostí ovládání, tak možnostmi nastavení nebo rozsahem zařízení, na kterých je možné rozhraní spustit.  Veškerá uživatelská nastavení provádí sami uživatelé v přehledném a intuitivním prostředí. Chcete změnit funkci vypínače, přidat či změnit topný program nebo scénu? V HAIDY to není žádný problém. Vidíte svůj dům tak, jak skutečně vypadá a nastavíte si jej přesně podle svých přání a potřeb. Naše rozhraní můžete spustit na běžném počítači nebo notebooku. Podporujeme většinu tabletů a chytrých telefonů a nejnovějším přírůstkem jsou chytré televize.  Samozřejmostí je i vzdálený přístup, který vám umožní kontrolovat a řídit váš dům odkudkoliv.

 • Kompletní řešení energií

  Řízení a kontrolu energií považujeme za klíčovou vlastnost chytrých domů. Proto jsme vytvořili systém, který umožňuje monitorovat a řídit spotřebu energie vašeho domu. Dům měříme jako celek, nebo po jednotlivých subsystémech jako jsou topení, světla, bazén a jiné. HAIDY je výjimečné tím, že dokáže nejenom měřit aktuální spotřebu, ale pomocí speciálních algoritmů, které berou do úvahy historickou i aktuální spotřebu, taky odhadnout spotřebu pro následující období. A na tyto období nastavovat limity spotřeby, na které v případě překročení HAIDY upozorní. Vy pak můžete podniknout kroky, které dostanou spotřebu zase pod kontrolu.

 • Modularita systému

  Každý zákazník si může vyspecifikovat přesnou konfiguraci systému, která vyhovuje jeho požadavkům nebo rozpočtu. Bez problému je možné integrovat jednotlivé části HAIDY postupně, jak umožňuje rozpočet stavby nebo postup. Zaplatíte jenom za to, co potřebujete nebo co vám dává přidanou hodnotu.  Do HAIDY je možné integrovat většinu technologií v domě. Rozsahem technologií, které se dají zařadit do HAIDY jsme nejlepší na trhu. Dokážeme integrovat zdroje tepla, jako tepelné čerpadla, plynové kotle nebo elektrické topení, rekuperační a klimatizační jednotky a mnoho dalších zařízení. V zabezpečení jsme schopni integrovat různé typy detektorů, klávesnic a čteček, nebo kamerové systémy. Dokážeme ovládat všechny zdroje světla, všechny motory, či už na rolety, markýzy nebo garážové a vjezdové brány. Součástí systému může být i multimediální audio systém. V případě zájmu jsme schopni integrovat i systémy jako bazén nebo zavlažování.

 • Cena

  Ačkoliv je HAIDY špičkový technický systém, naší snahou je, aby byl přístupný všem. Jsme schopni ušít na míru řešení pro velké domy a jejich majitelé, požadující široké spektrum služeb. Ale jsme také schopni poskytnout řešení jenom na některé vybrané funkce, jako například topení, pro majitelé menších nemovitostí. Tím, že produkt je stavěn modulárně, to pro nás není žádný problém a spolu se zákazníkem jsme schopni najít tu alternativu, která spojí jeho požadavky s rozpočtem. Typické řešení inteligentního řízení domácnosti HAIDY v domě o velikosti 200 metrů čtverečních se pohybuje kolem 150 tisíc Kč + cena za elektroinstalaci. Záleží jenom na Vás, kolik za HAIDY zaplatíte. Jednotlivé moduly se pohybují v řádech jednotek nebo desítek tisíc Kč. Vše záleží na rozsahu, který požadujete.

kontakt

HAIDY a.s.
U Hellady 697/4
Praha 4 14000
tel: +420 234 676 333
fax: +420 234 676 120
HAIDY Brno
Štolcova 14
Brno - Černovice 61800
tel: +420 548 210 611
HAIDY Tábor - Prodejna SIKO
Moskevská  2941
Tábor 39005
tel: +420 725 615 029
HAIDY Frýdek - Místek - Prodejna SIKO
Beskydská  151
Frýdek Místek 73801
tel: +420 725 615 044
HAIDY Opatovice - Prodejna SIKO
Pardubická 55
Opatovice nad Labem 53345
tel: +420 725 615 066
HAIDY Zličín - prodejna SIKO
Helsinská 1
Praha 13 155 00
tel: +420 725 615 064