Zámky v zimě potřebují péči

  g+   sdílet  

super_lube

Podzim je tu a s ním teploty kolem bodu mrazu. Máme pro Vás tip, jak jednoduše předcházet zamrzání a zasekávání zámků, ať už se jedná o zamykací vložky ve vchodových dveřích nebo třeba o visací zámky na brankách. Přečtěte si následující článek a dozvíte se, jak udržet Váš zámek funkční a ve výborném stavu po celou zimu.

Zamrzání a zasekávání zámků v důsledku mrazu je častým problémem a může k němu dojít u jakéhokoliv zámku s cylindrickou vložkou. Zamykací vložka obsahuje malé pohyblivé součásti, které jsou citlivé na zanesení nečistotami či zamrznutí, což může vést až k zaseknutí zámku. V podzimním a zimním obdobím je častou příčinou nefunkčnosti zámku právě zamrznutí. Velmi snadno k němu může dojít především venku, kde je zámek vystaven vlhkosti v kombinaci s nízkými teplotami.

Správným ošetřováním kvalitním mazadlem je však možné zamrznutí předcházet. Nejznámějším mazadlem je olej, ale ten se pro ošetření drobných komponent zamykacích vložek příliš nehodí. Může totiž způsobit jejich obalení směsí oleje, prachu a jiných nečistot a vést k „zalepení“ vložky. Olej a mazadla na bázi oleje totiž přitahují nečistoty. Nejvhodnější není ani grafit. Jeho částečky se slepují dohromady a po čase mohou způsobit zanesení a zaseknutí zamykacího mechanismu. Jak mohou vypadat součásti zamykacího mechanismu po delším používání nevhodných mazadel můžete vidět na fotografii.

grafit_bubinek

Ideální pro celoroční údržbu nejrůznějších typů zámků je multifunkční mazadlo Super Lube DRI-FILM. Toto univerzální mazadlo obsahuje mikročástice teflonu. Do 30 sekund po aplikaci se rozpouštědlo vypaří a zanechá na povrchu zcela suchou ochrannou samočistící vrstvu, která snižuje tření, chrání povrch a odpuzuje prach a jiné nečistoty. Tyto vlastnosti si zachovává až do -40 °C, díky čemuž působí i jako preventivní ochrana proti zamrznutí zámku.

Je Váš zámek připravený na zimu? Pro kvalitní mazadla Super Lube i pro radu ohledně ošetřování zámků navštivte KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group – www.klicovecentrum.cz.

ces

 

  g+   sdílet