Axis uvádí dvě kopulové kamery pro náročné podmínky prostředí. Nabídnou rozlišení 4K nebo 5 MP a tělo z nerezu

  g+   sdílet  

Společnost Axis doplňuje svou řadu špičkových kamer AXIS Q35 o dvě pevné kopulové kamery s mnohapixelovým rozlišením určené pro venkovní použití. Oba nové modely jsou vyvinuty s ohledem na zajištění spolehlivého provozu za nepříznivých světelných podmínek a v náročných prostředích a jsou tak ideální volbou pro dohled v nejrůznějších místech, jako jsou kritické infrastruktury, městský dohled, letiště, nádraží, přístavy, zdravotnická zařízení, průmyslové aplikace z oblasti farmaceutické výroby nebo potravinářství.

AXIS Q3518_lve_airport

Obě kamery využívají snímací prvky špičkové kvality o průměru 1/2″ a nejnovější a nanejvýš vyspělé technologie společnosti Axis pro zpracování obrazu, přičemž model AXIS Q3518-LVE má rozlišení 4K a model AXIS Q3517-SLVE je z nerezové oceli a jeho rozlišení je 5 MP při snímkové frekvenci 30 fps a oba nabízejí vynikající kvalitu obrazu i v nepříznivých světelných podmínkách. Na kvalitě obrazu se podílí podpora technologií společnosti Axis OptimizedIR (optimalizovaní infračervené přisvícení), Forensic WDR (široký dynamický kontrast s parametry pro soudní dokazování) a Lightfinder. Obě nové kamery rovněž podporují oceňovanou kompresní technologii společnosti Axis s názvem Zipstream, která zajišťuje, že důležité detaily ve video záznamu zůstanou zachovány, zatímco požadavky na šířku přenosového pásma a ukládání dat se minimalizují v průměru o 50 % nebo více.

AXIS Q3518_lve_airport1

Kamery ve špičkové řadě AXIS Q35 byly navrženy tak, aby odolaly i nejdrsnějším podmínkám a spolehlivě fungovaly i v extrémních teplotách v rozsahu od -50 °C do +60 °C. Model AXIS Q3517-SLVE má navíc tělo z nerezové oceli používané v námořnictví, které má vysokou odolnost proti korozivním účinkům soli, čisticích prostředků a dalších chemikálií.

AXIS q3517slve

Kamery AXIS Q35-LVE/-SLVE mají třídu ochranného krytí IK10+ a byly testovány na odolnost vůči nárazům o síle 50 joulů. Umějí navíc nárazy detekovat a poslat alarmové hlášení, pokud k nim dojde. Díky elektronické stabilizaci obrazu (EIS – electronic image stabilization) dokážou dodávat stabilní video i tehdy, jsou-li vystaveny značným otřesům.

AXIS q3518_lve

Další funkce obou kamer:

  • Vestavěné analytické nástroje AXIS Motion Guard (detekce pohybu), AXIS Fence Guard (hlídání perimetru) a AXIS Loitering Guard (detekce podezřelého chování osob v zorném poli, tzv. zevlování) zajišťují proaktivní videodohled.
  • Doplnění videa o dynamické informační vrstvy, například informace o počasí.
  • Ke vstupním portům je možné připojit čidla, která budou spouštět alarmy nebo definované akce – a i tehdy, když dojde k odpojení čidla, kamera může poslat alarmové hlášení.
  • Na výstupy kamer lze připojit relé a jiná externí zařízení, jež mimo jiné mohou rozsvěcet osvětlení a odemykat či zamykat dveře.
  • Pro případ výpadku elektrické napájecí sítě je k dispozici redundantní napájení stejnosměrným proudem z akumulátoru nebo napájení přes rozvod datové sítě, tzv. Power over Ethernet, což pomáhá zaručit, aby kamery měly spolehlivé napájení za všech okolností.
  • Instalace je snadná díky flexibilnímu systému uspořádání kabelů, volitelné možnosti připojení na různé lišty a dále ji usnadňují užitečné nástroje, jako je asistent vodorovného vyvážení, automatické otáčení, dálkově ovládané přibližování a ostření.

Petra Bennermark, globální produktová ředitelka ve společnosti Axis Communications, říká: „Nové přírůstky do naší špičkové řady AXIS Q35 pomohou našim zákazníkům zajistit zabezpečení i v těch nejnáročnějších podmínkách, ať už pokud jde o podmínky světelné, povětrnostní nebo jinak nepříznivé. Kamery mají vynikající kvalitu obrazu a díky tomu nabízejí operátorům co nejlepší šanci, aby mohli identifikovat osoby, předměty a vozidla, a vestavěné analytické nástroje poskytují skvělou podporu proaktivního video dohledu.“

Kamery AXIS Q3518-LVE a AXIS Q3517-SLVE budou k dostání prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v červenci/srpnu a obě za doporučenou maloobchodní cenu 29 900 Kč.

 

 

  g+   sdílet