Hesla jako „123456“ nebo „milacek“ prolomí hacker do dvou sekund. Chraňte svá data…

  g+   sdílet  

Před 31 lety získali první Češi přístup k internetu. Z původně akademického využití se rozšířil mezi běžné občany a aktuálně se podíl uživatelů vyšplhal na 84,5 % (tj. 7,3 mil. osob ve věku od 16 let). Tento dlouhodobý globální trend však vyvolává otázky ohledně bezpečnosti dat. U příležitosti dnešního Světového dne ochrany osobních údajů (28. ledna) nabízí společnost Netatmo několik tipů, jak se chránit v online prostředí.

foto: Netatmo

foto: Netatmo

Ať už je jedná o bankovní účetnictví nebo účet v oblíbeném e-shopu, silné heslo je základním zámkem pro ochranu dat. Přesto však mezi nejčastěji využívaná patří nechvalně známá „123456“, „heslo“ či „milacek“. K dostatečnému zabezpečení by mělo správně obsahovat kombinaci velkých a malých písmen, číslic a symbolů. Ve většině případů jsou uživatelé upozorněni, pokud heslo nesplňuje tyto požadavky, bez kterých účet často nejde založit. Pokud to web či aplikace umožňuje, zapněte si také dvoufázové ověřování, které přidá další formu ověření identity a tím také silnější vrstvu zabezpečení účtu.

Současně je však také důležité nesdílet s nikým dalším svá hesla a v případě výstrahy ho změnit, případně i přihlašovací údaje. Například v aplikaci Netatmo lze v záložce „Zabezpečení“ jednoduše změnit heslo nebo se odhlásit ze všech zařízení. Nezapomeňte také využívat jedinečná hesla pro všechny služby, které můžete mít uložené v zabezpečeném správci hesel.

foto: Netatmo

foto: Netatmo

Šetrné zacházení s daty

Při registraci k vybrané online službě svěřuje uživatel poskytovateli určité množství osobních údajů. V Evropě jsou tyto společnosti povinny dodržovat obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). To slouží k omezení shromažďování osobních údajů. Uživatelé jsou tak informování o účelech, kdy se data využívají, a současně mají možnost udělit či vzít zpět souhlas se zpracováním. Při každé registraci tak můžete využít tohoto práva, podívat se na tyto důvody a zvážit, zda jsou nezbytné pro správné fungování služby.

Společnost Netatmo zajišťuje soukromí svých uživatelů například politikou „privacy by design“, kdy se již od fáze návrhu produktu a aplikací dbá na to, aby se množství shromažďovaných osobních údajů omezilo na nezbytné minimum. Netatmo tak sbírá pouze informace nezbytné pro správné fungování svých produktů. Při vytváření účtu nejsou vyžadovány osobní údaje, jako je jméno, příjmení, věk nebo adresa uživatele.

Pravidelné aktualizace zajistí nejlepší dostupné možnosti zabezpečení

Aktualizace vašich zařízení a aplikací zpřístupňují nejenom nové funkce, ale zajišťují také optimální úroveň zabezpečení. Za tímto účelem Netatmo doporučuje pravidelně navštěvovat webové stránky výrobce a kontrolovat stav aplikací ve smartphonu.

Netatmo pravidelně a automaticky aktualizuje software všech svých produktů. Díky těmto automatickým a bezplatným bezpečnostním aktualizacím tak nabízí svým uživatelům nejbezpečnější a nejpokročilejší dostupné technologie.

foto: Netatmo

foto: Netatmo

Kamery, které zabezpečí váš dům i vaše data

Pokud využíváte zařízení, která ukládají vaše data na cloudu, možná jste si už podkládali otázku, co se děje se zachycenými informacemi, kam se ukládají nebo kam se odesílají? A jak je tento přenos šifrován?

Například uživatelé s vnitřními nebo venkovními bezpečnostními kamerami jsou na ochranu svých dat obzvláště citliví. Pro zajištění soukromí ukládají kamery Netatmo video lokálně na šifrovanou microSD kartu. Pokud dojde k neobvyklé události, záznam se odešle na Netatmo servery a následně se zobrazí v chytrém telefonu uživatele. Tato komunikace se šifruje mezi servery, produktem i chytrým telefonem. Informace jsou tak chráněny a hacker je nemůže přečíst.

Kamery navíc nezaznamenávají každý pohyb na rozdíl od jiných bezpečnostních kamer, ale naopak se spouští podle preferencí uživatelů. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi členy rodiny a vetřelci. Lze tak aktivovat nahrávání, když kamera spatří neznámou tvář, a deaktivovat ho u svých blízkých. Díky tomu můžete mít klid v soukromí svého domova.

 

  g+   sdílet