Novinka Kia Niro EV: První odměna pro dárce plazmy

  g+   sdílet  

Společnost PLASMA PLACE, která v České republice provozuje síť 10 dárcovských center, ve spolupráci se značkou Mototechna, prodejcem zánovních automobilů, spustila v druhé polovině loňského roku soutěž o zcela nový elektromobil Kia Niro EV.

 foto: Kia

foto: Kia

První automobil si odvezl strážník Jarmil Michal, který daruje krevní plazmu už tři roky. V rámci této spolupráce mohou dárci pomoci hned dvakrát, a to nejen darováním krevní plazmy, ale také příspěvkem ve prospěch Dětské dopravní nadace, která pomáhá sirotkům obětí dopravních nehod.

Stovky odběrů na jednoho člověka

Po celém světě existuje spousta nemocných, kteří jsou dennodenně odkázáni na léky vyrobené z krevní plazmy. Krevní plazma se nedá uměle vyrobit, dá se získat pouze od dobrovolných dárců. A pro léčbu jednoho člověka jsou ročně potřeba až stovky odběrů. Společnost PLASMA PLACE proto založila síť dárcovských center, kterých je dnes po celé České republice 10 a nechybí tak ve většině krajských měst. „Naším posláním je poskytovat špičkové služby a příjemný zážitek dárcům, kteří se dobrovolně rozhodli pomáhat nemocným pacientům po celém světě zajistit dostupnou péči a prožít plnohodnotný život,“ vysvětluje Milan Baier, předseda představenstva PLASMA HOLDING.

foto: Mototechna

foto: Mototechna

Darování plazmy a úsporný elektromobil

Darovat krevní plazmu může každá zdravá plnoletá osoba ve věku do 65 let, s váhou nad 50 kg. „Každého dárce odměníme finančním příspěvkem. Pravidelní dárci mohou získat finanční náhradu až 1 600 korun měsíčně a sbírat body do našeho bonusového programu. V polovině loňského roku jsme navíc vyhlásili soutěž o nový elektromobil. Druhé kolo soutěže jsme spustili nyní v lednu a poběží do konce června,“ uvedla Karla Lhotáková, manažerka PLASMA PLACE, která spolu s generální ředitelkou AURES Holdings, kam patří Mototechna, Karolínou Topolovou předala novinku, elektromobil Kia Niro EV. Vůz má 150kW elektromotor, kapacitu baterie 64,8 kW/h a zvládne nabití z 10 na 80 % za 45 minut. Zároveň disponuje bohatou výbavou a spoustou komfortních prvků, jako je adaptivní tempomat, přední i zadní parkovací senzory, parkovací kamera, Full LED světla, integrovaná navigace a mnoho dalšího.

Výhercem prvního kola se stal strážník Jarmil Michal, který za tři roky daroval krevní plazmu více než 50krát.

Jsem ráda, že jsme v rámci naší spolupráce dokázali propojit více dobrých věcí najednou. Darování plazmy spolu s úsporným a k ekologii šetrným vozem a Dětskou dopravní nadaci, která pomáhá dětem, jejichž rodiče zemřeli při automobilové nehodě nebo mají v důsledku nehody trvalé následky na zdraví. Nadace sirotky podporuje finančně především ve studiu, protože náhradní rodina často sama nemá nazbyt. Většinou se o děti starají prarodiče nebo sourozenci zesnulých rodičů, kteří sami mají malé děti. Každý dárce plazmy tak pomáhá dvakrát,“ doplnila Karolína Topolová. Na všech pobočkách PLASMA PLACE najdou dárci zároveň kasičku, kam mohou libovolně přispět na podporu právě Dětské dopravní nadace. Díky tomuto spojení tak pomáhají hned dvakrát.

Dvě budou i výhry, druhé kolo poběží do konce června 2023.

  g+   sdílet