Bezpečnostní a ochranné fólie umí zázraky

  g+   sdílet  

ochranne folie

 

Ochranné fólie

Používají se v místech, kde stačí sklo pouze ochránit proti náhodnému rozbití. Částečky rozbitého skla se tak uchytí na fólii a tím nedojde ke zranění osob např. děti ve školách, školkách nebo všude tam, kde by mohlo hrozit takové nebezpečí. Takovými místy jsou např. skleněné výplně dveří, vitrín, nábytkové stěny.

Ochranné fólie jsou rozdílné v síle od 60 do 280 mikronů, typové označení M2, M4, M7. Ochranné fólie dnes využíváme na instalaci nejen objektů a domů či jiná zařízení, ale na automobily, osobní i nákladní, kdy chrání vniknutí a vysypání samotného skla.

Bezpečnostní fólie

Fólie má zabránit nejen rozbití a vysypání skla, ale hlavně zabránit průniku nežádoucích osob do objektů, kanceláří, ale i do automobilů. Fólie bezpečnostní má v dnešní době velké uplatnění u obchodů a všude tam, kde chceme ochránit majetek uvnitř objektu proti vandalismu a násilnému vniknutí. Sklo s nalepenou bezpečnostní fólií při pokusu o průnik samozřejmě praskne, ale tento pokus by musel být ostrým pevným předmětem. Při rozbití skla jej udrží pohromadě a odolá úderům kamenů, kladiv, železných tyčí a dalších tvrdých předmětů.

Na tyto typy fólií jsou zpracovány atesty, které prošly bezpečnostními zkouškami tvrdosti a odolnosti. Existuje několik typů bezpečnostních fólií v různých sílách od 280 do 360 mikronů – typové označení M11 a M12 včetně takové, která odolá výbuchu bomby nebo jiné výbušné látky v bezprostřední blízkosti skla. Fólie jsou složeny ze dvou a více vrstev. Čím více vrstev, tím se fólie stává pevnější a neprůstřelnější. Stejně jako ochranné tak i bezpečnostní fólie se vyrábějí v čirém a tónovaném provedení se složkou UV filtru jako fólie protisluneční ( automobilové, rezidenční).

Fólie bezpečnostní se prokazují atesty kategorií P1 a P2. Bezpečnostní a ochranné fólie zvyšují naši bezpečnost a dodávají pocit soukromí. Mezi ochranné fólie řadíme i privátní nebo-li pískované sklo, které nachází uplatnění ve zdravotnictví, sociálních zařízení, na různé přepážky, ale i v domácnosti, kde je potřeba soukromí ( koupelny atd. ). Pokud požadujete imitaci pískovaného skla nebo zabarvení a zároveň bezpečnostní fólii jako bezpečnostní prvek, pak se lepí nejprve bezpečnostní a pak Vámi zvolený typ fólie.

Bezpečnostní fólie na automobily

Bezpečnostní fólie se instalují na skla automobilů. Jejich význam spočívá v tom, že zastaví případného útočníka před krádeží nebo vykradením Vašeho automobilu. Sklo nelze páčením bez hluku roztříštit, pachatel musí použít silný úder.

Tyto fólie jsou také vybaveny účinným UV filtrem, který prodlouží životnost mnohdy drahých interiérů. Vyrábí se opět v čirém a tónovaném provedení. Tónované fólie snižují teplotu interiéru vozu a zhoršují viditelnost do auta, kde mohou ležet pro Vás důležité osobní věci. Autofólie jsou homologované Ministerstvem dopravy a spojů ČR.

Zdroj: FANSTECH

  g+   sdílet