Další „šmejd“ z předváděcí akce poražen!

  g+   sdílet  

předváděcí akce senior

Seniorce se u soudu podařilo porazit společnost i-Rest, která ji místo výletu do Karlovy Studánky vzala na předváděcí akci, z níž si paní Vlasta přivezla hrnce za desítky tisíc korun. Prodejce musí žalobkyni vrátit čtyřicet tisíc korun a chystá se na něj exekutor.

Paní Vlasta se s žádostí o pomoc obrátila na poradenskou linku sdružení dTest, které jí společně s advokátní kanceláří pomohlo podat na prodejce žalobu. Soudní spor nyní po roce a půl vyhrála a společnost i-Rest jí musí vrátit 40 000 Kč.

„Soud neuznal tvrzení i-Restu, který se snažil využít výjimky z možnosti odstoupení od smlouvy s argumentem, že seniorka uzavřela smlouvu doma, a proto od ní nemohla odstoupit. Na základě předložených důkazů rozhodl soud ve prospěch žalobkyně a prohlásil kupní smlouvu za neplatnou,“ říká Miloš Borovička, právní poradce sdružení dTest.

Soud shledal, že seniorka neměla v úmyslu nic kupovat a pod záminkou výletu byla namísto toho manipulativně přinucena zúčastnit se předváděcí akce a zakoupit zboží. Pozvánka na domnělý výlet byla navíc rozeslána pod hlavičkou neexistující společnosti Valašská cestovní agentura s.r.o., což soud shledal jako obcházení zákona a jednání v rozporu s dobrými mravy.

„Výsledek tohoto soudního řízení je důkazem toho, že i proti předváděcím akcím existuje účinná právní obrana. Je však nutné situaci co nejdříve řešit a případný spor předem nevzdávat. Jen tak je možné nepoctivým prodejcům zabránit v dalších nekalých praktikách,“ dodává Miloš Borovička.

Informace o chystaných předváděcích akcích mohou nyní spotřebitelé vkládat na webové stránce www.nesvarnik.cz a varovat tak také ostatní.

Zdroj: dTest

  g+   sdílet