Test ochran počítače 2014

  g+   sdílet  

104213951

Hrozbu škodlivých programů není radno podceňovat. Patříte-li mezi uživatele operačního systému Windows, číhají na vás téměř na každém rohu. Pídí se po heslech a citlivých datech a také vás můžou připravit o peníze. Před digitální havětí všeho druhu můžete svůj počítač chránit některým z mnoha antivirů. Otestovali jsme placená i zdarma dostupná bezpečnostní řešení a zjistili, že jsou mezi nimi značné rozdíly. Nejlepší antiviry jsou za peníze, ovšem i volně dostupný je lepší než žádný.

101771664

Říká se, že nejslabším článkem ochrany počítače je samotný uživatel. Mnoho škodlivých programů skutečně jen vyčkává, až neuvážlivě otevřete nastražený odkaz, reklamní banner nebo maskovaný soubor. K infekci však může dojít i bez vašeho aktivního přispění. Pokud tedy patříte mezi uživatele operačního systému Windows, neměli byste s instalací bezpečnostního softwaru otálet. Abychom vám výběr vhodné ochrany usnadnili, otestovali jsme 13 placených bezpečnostních balíčků a čtyři zdarma dostupné antiviry. Testy jsme prováděli na počítačích s Windows 7, všechny produkty jsou však kompatibilní i s osmou verzí tohoto systému. Do testu jsme zařadili také samotné Windows 8, které antivir obsahují již v základní výbavě.

Jednou ze stěžejních funkcí antivirů je odhalování známého malwaru. V první části testu tak měl každý produkt za úkol prohledat počítač obsahující přibližně 13 tisíc škodlivých programů odchycených v digitální divočině našimi experty. Úspěšnost některých horších programů se pohybovala těsně pod 80 procenty, což už jsme hodnotili jako nedostatečné.

99215205

V další části testu jsme zjišťovali, jak rychle jednotlivé produkty doplňují své databáze o nové virové signatury, tedy jak pohotově jejich tvůrci reagují na nově objevené hrozby. Zkoušeli jsme také rezidentní štít, hledali odpověď na otázku, do jaké míry jsou jednotlivé produkty schopné zablokovat nebezpečné stránky ještě před zobrazením v prohlížeči nebo co se stane, když do počítače zkopírujete dosud neznámého škůdce. Náš test ukázal, že rozdíly mezi jednotlivými produkty v těchto důležitých parametrech mohou být značné.

Více informací získáte zde

Zdroj: dTest

 

  g+   sdílet