Nejnovější trendy ze světa bezpečnosti představil veletrh FSDays 2016

  g+   sdílet  
FSDaysAWARD16_4
 
Již 8. ročník mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2016 neboli FSDays 2016 se uskutečnil 
ve dnech 20. – 24. září 2016 v letňanském výstavním areálu PVA EXPO PRAHA. Nejžhavější novinky protipožární a zabezpečovací techniky prezentovali na veletrhu zástupci významných českých 
i zahraničních značek. 
Jako tradičně FSDays představil nové trendy, informace, zajímavosti z oblasti bezpečnosti odborným návštěvníkům a přívržencům B2B sektoru, stejně tak jako široké veřejnosti. Za dobu svého trvání FSDays získal pověst kvalitního odborného veletrhu reagujícího na aktuální dění v oboru bezpečnosti. 
Na výstavní ploše 1.200 m2 představilo nejnovější technologie a premiéry z oborů 
fire & security, IT bezpečnosti, integrovaných systémů budov a mnoha dalších specializací   
32 významných společností zastoupených na našem trhu. 
Nepřehlédnutelnou zajímavostí letošního ročníku byl kamion ZETTLER, který na své roadshow brázdí Evropou a na exkluzivních akcích a veletrzích představuje novinky v technologii detekce požáru ZETTLER a potlačení požáru Tyco. Na FSDays 2016 přijel prezentovat portfolio detekčních
produktů ZETTLER, produkty pro potlačení požáru iFLOW a SAPPHIRE od firmy Tyco a komunikační systémy ZETTLER Care. Na palubě kamiónu se zákazníci seznámili s vystaveným portfoliem produktů prostřednictvím živých demonstrací a rozšířené reality, která zobrazuje produkty ZETTLER nainstalované v reálném prostředí v rámci 360° prohlídky konkrétního použití.
FSDays se konal opět souběžně s největším stavebním veletrhem FOR ARCH. Díky této mimořádné synergii vzniká zcela ojedinělé oborové propojení bezpečnosti se stavebnictvím. Celý komplex veletrhů každoročně navštíví více než 70.000 návštěvníků. 
Organizátorem veletrhu byla společnost Mascotte s.r.o. Generálním partnerem FSDays 2016 byla Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm. Záštitu poskytlo Ministerstvo vnitra ČR a Policie České republiky. Odbornými partnery veletrhu byly ASIS International ČR a Cech EPS ČR, mezi další partnery a spolupracující organizace patří Asociace soukromých bezpečnostních služeb ČR, IFMA CZ, Cech mechanických zámkových systémů ČR, Městská policie Hl. m. Prahy, Český klub bezpečnostních služeb o. s., Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Poděkování patří i řadě mediálních partnerů, kteří svými příspěvky podpořili informovanost o veletrhu.
 
Výsledky soutěže FSDays AWARD 2016 
Již tradiční prestižní soutěž FSDays AWARD o nejlepší a nejzajímavější produkt či službu opět letos vyhlásil organizátor veletrhu. Soutěž byla určena pro všechny společnosti, které se prezentovali na 
FSDays 2016. Ocenění výrazně pomáhá uvedení nových výrobků na trh a jejich dalším komerčním úspěchům. 
 
Přihlášené exponáty vyhodnotila komise, složená ze zkušených odborníků bezpečnostního průmyslu.
Soutěže FSDays AWARDS 2016 se zúčastnilo celkem 7 společností s 8 exponáty.
Porota udělila celkem hlavní 2 ceny za nejlepší exponát – FSDays AWARD 2016 a 2 ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ, níže uvedeným exponátům:
 
FSDays AWARD 2016
společnost EG-LINE a.s.
exponát KABA EVOLO mechanotronická vložka – EXPERT PLUS
výrobce KABA
Popis
Mechanotronická vložka KABA EVOLO EXPERT PLUS nabízí dvojí zabezpečení. Vyhodnocuje jak mechanickou, tak elektronickou část klíče. Vysoká kombinační schopnost a bezpečnost klíče KABA EXPERT PLUS je kombinována s vysoce zabezpečenou RFID čipovou technologií v rámci systému Evolo – přístupový systém. Produkt ve více modifikacích dle využití u jednotlivých případů zabezpečení.
 
FSDays AWARD 2016
společnost Tyco Fire Protection Products
exponát ZETTLER Profile
výrobce Tyco Fire Protection Products
Popis
ZETTLER Profile představuje nejmodernější řadu ústředen. Každá ústředna byla architektonicky navržena a je esteticky atraktivní. ZETTLER Profile vyniká snadnou instalací, konfigurací a údržbou 
a snižuje celkové náklady na provoz po celou dobu své životnosti. 
 
PROFILE je digitální adresovatelná ústředna pro požární signalizaci s mnoha funkcemi a barevným dotykovým TFT displejem s uživatelským rozhraním, jehož ergonomika byla specificky vytvořena pro požární signalizaci. Nabízí se ve čtyřech základních variantách, s jedním, dvěma až čtyřmi nebo dvěma až osmi kruhovými vedeními. Do sítě lze zapojit až 99 ústředen ZETTLER PROFILE.
 
ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ
společnost VOP CZ, s.p.
exponát KERBEROS MOBILE – mobilní 2D skener podvozků
výrobce VOP CZ, s.p.
Popis
KERBEROS MOBILE patří k produktům skupiny KERBEROS, které tvoří kompaktní systém pro ochranu vjezdu vozidel do střežených nebo jinak významných objektů.
 
KERBEROS MOBILE je speciálně vyvinutý pro rychlou a spolehlivou kontrolu povrchu podvozků vozidel. Umožňuje obsluze odhalovat veškeré změny provedené na podvozku vozidla či zařízení 
a předměty, jež byly na podvozek vozidla dodatečně upevněny. Software umožňuje zobrazení pořízeného snímku zároveň s dřívějším průjezdem kontrolovaného vozidla či s jakýmkoli jiným pořízeným snímkem a automatickou archivací dle registrační značky vozidla či jiného identifikátoru. KERBEROS MOBILE umožňuje pořízení plně barevného snímku podvozku, automatické nasvícení podvozku kontrolovaného vozidla, provedení výrobku je mechanicky odolné a kompaktní.
  
ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ
společnost WORKSWELL s.r.o.
exponát WORKSWELL ThermoInspector
výrobce WORKSWELL s.r.o.
Popis
Výrobek české společnosti WORKSWELL s.r.o. kompletně vyvinutý a vyráběný v ČR. Systém ThermoInspector získal ocenění na veletrhu Inovace roku 2015 a společnost Workswell za tento výrobek získala titul Vizionář 2015.
 
Systém WORKSWELL ThermoInspector české společnosti WORKSWELL s.r.o. je inspekční termovizní systém pro monitoring rizikových oblastí a objektů v rámci aplikací požární bezpečnosti (pro hlídání skládek, lomů, přepravníků uhlí apod.), ale také pro vstupně-výstupní kontrolu, jakostní, termální a jiné testování během výroby. Je schopen průběžně měřit a vyhodnocovat teplotu v rámci sledované oblasti, zaměřit se na riziková místa a dle požadovaného nastavení reagovat na překročení teplotních limitů. Pomocí vstupně/výstupních signálů může ThermoInspector ovládat i externí zařízení určená k likvidaci požárů, případně zvukově či vizuálně zobrazit varování. 
  
Další exponáty přihlášené do soutěže FSDays AWARD 2016:
 
Společnost ELETUR s.r.o.
Exponát 4G PTZ ZONEWAY solární kamera 1080p NC2016
Výrobce ELETUR s.r.o.
Popis
Výrobek tohoto typu – solární PTZ kamera umožnuje provozovat dohledový kamerový systém v místech bez připojení k elektrické síti a také v místech bez přímého internetového připojení. Vše co kamera potřebuje je pouhý GSM signál. Prakticky se jedná o ostrovní kamerový systém, s možností ovládání 
a dohledu odkudkoliv, kde je možnost připojení ke 4G LTE.
 
4G modul, PTZ funkce s optickým zoomem 10x, možnost nahrávání na SATA disk (max. 3TB), funkce P2P, české CMS
 
společnost HDS, a.s.
exponát CLAUDIA – jednoduchý kamerový svět 
výrobce HDS, a.s.
Popis
Cloudové řešení kamerového systému. Kdekoli připojíte kameru do internetu, okamžitě vidíte LIVE obraz, můžete si přehrát záznam a vyexportovat video do AVI. Vyvinuto na Slovensku.
 
Unikátní filozofie – nedefinuje se kamera na záznamníku, ale předdefinuje se záznamník na kameře. Požadavky na UPLOAD internetového připojení – 0,5 Mbps. Řešení je vhodné pro poskytovatele internetu a virtuálního prostředí – CLOUDU. 
 
Společnost RADOM, s.r.o.
Exponát STX 23 AIFID
Výrobce RADOM, s.r.o.
Popis
STX23A je universální komunikační zařízení určené k přenosu stavů vlastních vstupů, bezpečnostních 
a servisních dat z elektronických požárních ústředen (EPS) a elektronických zabezpečovacích ústředen (EZS) na vzdálený pult centralizované ochrany (PCO) RADOM SECURITY / FIRE. 
 
společnost WORKSWELL s.r.o.
exponát Termokamery FLIR FC-Series
výrobce FLIR Systems, Inc.
Popis
Termokamery FLIR řady FC-Series S jsou bezpečnostní termovizní kamery, které se používají k protipožární ostraze objektů nejen ve špatném počasí jako je déšť, sníh nebo mlha, ale také v naprosté tmě nebo v oslňujícím slunci. Jsou vybaveny funkcí automatické obrazové detekce a poskytují informace o teplotě v obraze. Jsou proto vhodné pro použití v aplikacích jako je požární bezpečnost, monitoring prostředí s rizikem zahoření a monitoringu teploty sledovaných předmětů.
  g+   sdílet