ContiCrossContact LX 2 – bezpečná pneumatika pro SUV

  g+   sdílet  

continental-conticrosscontact-lx

Nová prémiová pneumatika pro SUV s krátkými brzdnými dráhami, přesnou ovladatelností a vysokým kilometrovým výkonem

Komfortní jízda po silnici, robustní design pro lehký terén

Prostřednictvím nové ContiCrossContact LX 2 rozšiřuje Continental své portfolio o pneumatiku pro SUV s ještě bezpečnější, komfortnější výkonností na silnici a robustním designem pro nenáročnou jízdu v terénu. Je určena pro vozidla, jako je Evoque, Qashqai a Touareg a je k dostání už nyní, v době zahájení sezóny letních pneumatik.

ContiCrossContact LX 2 poskytuje až o 6 % vyšší brzdný výkon, o 3 % lepší ovladatelnost a o 10 % větší odolnost proti proříznutí a proseknutí v terénu, než její populární předchůdce. Vývojoví pracovníci koncernu Continental u nové pneumatiky rovněž zlepšili valivý odpor o 8 % a zvýšili kilometrový výkon o více než 25 %. ContiCrossContact LX 2 je u prodejců k dostání ve 30 různých rozměrech – od 15 do 18 palců s profilovým číslem od 55 do 75 procent, rychlostní třídy dosahují rozmezí od 180 do 240 km/h.

Trh pneumatik pro SUV stále roste. Zatímco v roce 2009 bylo v Evropě prodáno přibližně 6 miliónů pneumatik pro SUV (pro rychlosti až 240 km/h), v roce 2011 Evropská technická organizace pro pneumatiky a ráfky zaznamenala prodej 7 milionů těchto pneumatik – což je zvýšení o více než 15 %. Důvodem je pokračující nárůst tohoto segmentu vozidel. V závislosti na požadavcích může být SUV – s nebo bez pohonu všech čtyř kol – praktickým rodinným vozem, prestižním služebním vozem, výkonným vlečným strojem nebo spolehlivým terénním tažným vozidlem. Vlastníci oceňují především variabilitu a přejí si pneumatiky, které tomu budou odpovídat. To je důvodem, proč Continental uvedl na trh ContiCrossContact LX 2. Pneumatiku, která splňuje širokou škálu požadavků. Kombinuje bezpečnou ovladatelnost na silnici se schopností vypořádat se s mírně náročným terénem, díky čemuž projede všemi cestami na technicky nejvyšší úrovni.

www.conti-online.cz

 

  g+   sdílet