Den bezpečnosti – Záchranáři dětem na brněnském výstavišti

  g+   sdílet  

V sobotu 1. června se na brněnském výstavišti uskuteční program Den bezpečnosti – Záchranáři dětem. Výstaviště se tak po třech dnech určených zejména odborníkům otevře široké veřejnosti. Děti si vyzkouší třeba práci záchranářů, policistů a hasičů. Hlavní část programu se uskuteční v pavilonu Z. 

den-bezpecnosti-ara_0782

den-bezpecnosti-jgz_5602

Soutěžní program pro děti

Pavilon Z se již od ranních sobotních hodin zaplní dětmi. Připraveno pro ně bude množství zajímavých soutěžních úkolů. Policie ČR přiveze celou řadu techniky, kterou používá při svých zásazích. Děti si mohou zkusit běh na radar, otestují své znalosti dopravních značek.

Městská policie Brno se bude věnovat zejména cyklistům. Na jejich stanovišti si zájemci vyzkouší jízdu zručnosti mezi překážkami. Kola budou zdarma k dispozici.

Jihomoravští profesionální hasiči mají pod patronátem atraktivní stanoviště „Uhas požár“. Zde poteče voda proudem, protože malí soutěžící si vyzkouší na maketě hasičský zásah. Dobrovolní hasiči z KSH JmK nechají zájemce zkusit přepravit zraněného člověka nebo stát se na chvíli tím „nejhustějším“ hasičem, pro děti totiž bude připravena lehčí verze závodu TFA.

Technické muzeum v Brně se zase podívá pochopitelnou a interaktivní formou na téma závodění. Stanoviště otevírají v 9 hodin, poslední soutěžní karty budou vydány v pavilonu Z v 16:30 hodin, dětský program končí v 17 hodin. Děti neodejdou s prázdnou! Pokud splní 8 ze 14 úkolů, mohou si dojít pro odměnu do takzvané Odměnárny.

Program na expozici Ministerstva obrany a Armády ČR

V sobotu bude přístupná i expozice Ministerstva obrany a Armády ČR v pavilonu P a na volné ploše K. Zaměřena je letos na významná jubilejní výročí. Jedním z nich je výročí 20 let od vstupu ČR do NATO a druhým 100 let Generálního štábu Armády ČR.

Na jejich expozici tak uvidíte mnoho zajímavých exponátů, včetně kolového obrněného vozidla Pandur ve velitelsko-štábní modifikaci, lehkého obrněného vozidla Iveco, stíhacího letounu Spitfire ve skutečné velikosti či výrobků československých zbrojovek. Lákadlem bude i tank Renault FT17, který začal sloužit již za první světové války.

Uskuteční se také zajímavý doprovodný program – ukázky práce psovodů, přehlídková vystoupení Hradní stráže nebo ukázky manipulace s přepravními prostředky.

den-bezpecnosti-ara_0825

den-bezpecnosti-mik_3774

Zábava pro celou rodinu

Atraktivní program je připraven pro celou rodinu. K vidění bude výstava historické vojenské techniky, kterou pořádá Veteran Vehicle Club Březník. Otevřeny budou i všechny expozice veletrhů PYROS a ISET v pavilonu F.

Na stoleté výročí vzniku dopravní policie se zaměří expozice Policie ČR. Návštěvníci si zde prohlédnou řadu historických i novodobých vozidel a zařízení, které provázejí dopravní policii její celou historií. Uvidí motorky, vozidla, radary, které sloužily k měření rychlosti nebo zastavování vozidel.

Městská policie Brno si na svém stánku připomene 20 let existence Poříční jednotky. Návštěvníci uvidí vybavení potápěčů, například tlakové láhve, automatiku, masky, ploutve. Součástí prezentace bude i plně vybavené služební vozidlo pro záchranářské potřeby Škoda Kodiaq a motorový člun Pioner Multi.

Další skvělou podívanou nabídne venkovní terénní polygon, ve kterém zájemci uvidí ukázky vojenské, hasičské a policejní techniky v akci.

Vstup pro děti do 15 let je zdarma, dospělí zaplatí za vstupenku 50 Kč. Vstupenky jsou k zakoupení již nyní on-line.

Kompletní informace najdete na www.denbezpecnosti.cz

 

 

  g+   sdílet