Jaké jsou vaše znalosti v BOZP? Víte, jak se chovat na pracovišti? Udělejte si test!

  g+   sdílet  

479364017

Bezpečnostpráce.info – V práci stráví člověk převážnou část svého života, a proto by se měl zajímat nejen o svou výplatu, ale také o bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Z dlouhodobého hlediska je to totiž velmi výhodné, a to zejména s ohledem právě na zdravotní stav jedince. Víte, jaké máte znalosti v oblasti BOZP? Víte jak se chovat a na co si dávat pozor? Ať už jste zaměstnanec nebo zaměstnavatel, znáte svá základní práva týkající se bezpečnosti práce? Udělejte si jednoduchý test BOZP, který jsme připravili ve spolupráci s největším českým zpravodajským portálem iDNES.cz.

100 000 hodin v práci jsou důvodem k zamyšlení nad BOZP 

Statistiky uvádí, že průměrný člověk stráví v práci za celý svůj život zhruba 100 000 hodin, což je neskutečně ohromující číslo. Zkuste si sami představit, co vše se vám za tu dlouhou dobu může v práci přihodit, a jak moc své tělo opotřebujete. I to je důvod k tomu se zamyslet nad svým zdravím, které pracovní činnost může výrazně ovlivnit, a to jak chtěně, tak nechtěně či v závislosti na jiných okolnostech (spolupracovníci, dodržování zásad, práce se zvýšeným rizikem apod.). Nejen zaměstnanci, ale také zaměstnavatelé by měli proto vědět, jak správně dodržovat bezpečnost a ochranu svého zdraví při práci.

Ve spolupráci s největším českým zpravodajským portálem iDNES jsme pro vás připravili jednoduchý test, který je určen jak zaměstnancům, tak zaměstnavatelům. Tento test obsahuje 10 nejdůležitějších otázek týkajících se právě bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Dozvíte se například, jak těžká břemena mohou při pracovní činnosti zvedat ženy, jakým hasícím přístrojem se co hasí, jak často se musíte v oblasti BOZP školit, zda můžete kouřit na pracovišti, kde pracují nekuřáci apod.

PŘEJÍT NA TEST BOZP

  g+   sdílet