Češi svá obydlí stále více zabezpečují. Pravděpodobnost vloupání do těch nezabezpečených ale roste

  g+   sdílet  
SVB- nezabezpecene dvere - 16_9-15

Zdroj: NEXT

Češi v posledních letech stále více dbají na zabezpečení svých bytů a domů. Paradoxně to má za následek nárůst pravděpodobnosti, že vás vykradou. I když pouze v případě, že jste ve zmenšující se skupině nezabezpečených obydlí. Počty vloupání jsou totiž v posledních letech stabilní a logika statistiky je neúprosná. V průměru je během života každý z nás 1,5krát vykraden. Ale pokud nemáte bezpečnostní dveře minimálně třetí třídy nebo solidní alarm, pravděpodobnost, že budete vykradeni, se zvýší až na 2,5krát.

Kamerovy_system_foto_zdroj_NEXT (1)

Zdroj:NEXT

„Každý rok je vykradeno přes 62 tisíc domů, bytů či firem. Celkově je ale 30 % objektů dnes zabezpečeno kvalitními bezpečnostními dveřmi alespoň třetí třídy nebo profesionálním alarmem a takto zabezpečené objekty se de facto nevykrádají. Uvedených 62 tisíc vloupání je tedy do zbývajících 70 % špatně zabezpečených objektů, kde se pravděpodobnost vloupání dramaticky zvyšuje,“ prozrazuje Ivan Pavlíček ze společnosti Next, která se specializuje na zabezpečení bytů a domů.

Dvere_SD_101_zdroj_foto_Next_(2) (1)

Zdroj: NEXT

Pro prevenci vloupání je klíčové začít u dveří. Jsou hlavním vstupním místem většiny zlodějů. I v případě, že lupič vnikne oknem, zabráníte mu zabezpečením vynášet lup pohodlně a nenápadně dveřmi. Bezpečnostní dveře, které odpovídají třetí, lépe však čtvrté bezpečnostní třídě, jsou zcela nutným systémem. „Řada lidí však řeší zajištění vstupních dveří pomocí dílčích opatření. Například si pořídí několik dodatečných zámků nebo závoru. Bohužel si však neuvědomují, že při montáži je obvykle potřeba provrtat obvodové latě dveří. Tímto krokem zeslabí jediný pevnější prvek běžných dveří a práci zlodějům spíše usnadňují,“ varuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Zdroj: NEXT

Pokud bydlíte v rodinném domku, je dobré dbát na dostatečné osvětlení pozemku, především u vchodových dveří. Zloděje často odradí také udržovaná zahrada, především posečený trávník značí, že je v domě někdo stále přítomen. Nenechávejte na zahradě ležet žádné nářadí či žebříky, které mohou usnadnit práci zlodějům. „Doporučuji udržovat dobré sousedské vztahy, které pomohou zvýšit bezpečnost vašeho obydlí. Sousedská všímavost či pomoc během vaší nepřítomnosti se může stát důležitým bezpečnostním prvkem vašeho domu či bytu,“ uzavírá Ivan Pavlíček ze společnosti Next.

Ilustracni_foto_pridavneho_zamku_zdroj_foto_Next_(2)

Zdroj: NEXT

Více ZDE

  g+   sdílet