SECURITAS ČR SE STÁVÁ ZELENOU FIRMOU. DO SBĚRU ELEKTROODPADU ZAPOJÍ I ZAMĚSTNANCE

  g+   sdílet  

Největší česká bezpečnostní agentura SECURITAS ČR vstupuje do ekologického programu Zelená firma® společnosti REMA, který se specializuje na firemní sběr odpadních elektrozařízení, baterií a akumulátorů. SECURITAS ČR tím rozšiřuje svou stávající environmentální politiku a potvrzuje závazek ekologické likvidace odpadu ze všech instalací bezpečnostních technologií. Společnost navíc v rámci programu zřídila v deseti regionálních kancelářích sběrná stanoviště elektroodpadu z domácností svých 2000 zaměstnanců.

SECURITAS_technik_kamera

 

Vstup do programu Zelená firma je pro SECURITAS ČR dalším krokem v naplňování environmentální politiky, v jejímž rámci například nasadila kvóty pro každoroční snižovaní emisí všech nově zakoupených nebo pronajatých služebních motorových vozidel, provádí ekologickou skartaci dokumentů a ekologickou recyklaci uniforem. Už dřív se společnost také přihlásila k dodržování dobrovolných aktivit UN Global Compact. „Jako globální firma se švédskými kořeny máme společenskou a ekologickou zodpovědnost ve své DNA,“ říká generální ředitel SECURITAS ČR Pavel Adamovský a pokračuje: „A jako zaměstnavatel 2000 obyvatel České republiky věříme, že s pomocí programu Zelená firma můžeme pozitivně ovlivnit zpracování elektroodpadu i z jejich domácností.“

Securitas logo light Zelená firma_logo

Více bezpečnostních technologií = lepší program sběru a recyklace

Program Zelená firma společnosti REMA umožňuje SECURITAS ČR nastavit jednoduchý systém objednání svozů přímo z místa výskytu vysloužilých elektrozařízení a baterií a s pomocí sběrných boxů umístěných v 10 regionálních kancelářích. „Zodpovědný přístup k elektroodpadu je pro nás důležitý hlavně proto, že těžiště našich služeb se posouvá od základní fyzické ostrahy k bezpečnostním technologiím, při jejichž instalacích a deinstalacích vzniká recyklovatelný odpad,“ dodává Pavel Adamovský.

Společnost navíc vyzve ke sběru osobního elektroodpadu své zaměstnance. Program Zelená firma umožňuje přesně vyhodnotit, jaký dopad na životní prostředí tento firemní program přinese, kdy se vyčíslí množství shromážděného elektroodpadu a převede na úsporu materiálu a ekvivalent CO2. Takové údaje můžou zaměstnancům sloužit jako motivace k dalšímu sběru.

SONY DSC

Prestižní ekologický program Zelená firma

„Do našeho programu Zelená firma se už zapojilo víc než 2600 firem. V minulém roce předaly Zelené firmy k recyklaci téměř 1900 tun vysloužilých elektrozařízení. Z významných společností například Škoda Auto, Česká spořitelna a další. Jsme rádi, že SECURITAS ČR jako významný zaměstnavatel v České republice tuto aktivitu také podporuje,“ říká David Chytil ze společnosti REMA Systém, a.s. Po splnění všech pravidel ekologického programu získá SECURITAS ČR certifikát Zelená firma.

 

 

  g+   sdílet