V Česku přibývá krádeží na hrubých stavbách

  g+   sdílet  

http://svetvbezpeci.cz/pe_app/clientstat/?url=www.dreamstime.com/royalty-free-stock-images-building-new-house-site-image35552749

Jak odradit zloděje a ochránit majetek na staveništi

Praha, 23. července 2014 – Krádeže stavebního materiálu a technického vybavení z hrubých staveb domů jsou na vzestupu. Škody běžně dosahují desítek tisíc korun. Krádežím na stavbách lze přitom jednoduše předcházet pomocí elektronického zabezpečení. Zařízení si nemusíte kupovat. Dobrou službu vám udělá i jeho nenákladný pronájem, ať už jste majitelé rozestaveného domu, živnostníci nebo stavební společnost.

Drahé stavební vybavení mizí v zastavárnách

Rozestavěné domy i staveniště jsou pro zloděje hotovým revírem hojnosti. „Přijedou dodávkou před pozemek, vystřihnou díru v plotě, pak vypáčí okno nebo provizorní dveře a seberou, co jim přijde pod ruku. Nejčastěji lidem mizí ze staveb palety s cihlami, trubky k lešení, kolečka, míchačky, motorové pily, řezačky na dlažbu, cirkulárky nebo kompresory – zkrátka jakákoli přenosná technika, která se dá snadno zpeněžit třeba v zastavárnách. Následky jsou pak zřejmé: časová prodleva v dokončení prací, vynucené finanční náklady i komplikace v jednání s leasingovými společnostmi, přes které si lidé pořídili výbavu,“ upozorňuje Ivan Pavlíček z firmy NEXT, odborník na zabezpečení nemovitostí.

Elekronicky_bezpecnostni_system_klavesnice_foto_zdroj_NEXT

Stovkové náklady za pronájem bezpečnostního systému

Pokud chcete omezit riziko krádeže na vaší stavbě, můžete si pronajmout elektronický zabezpečovací systém. „V případě útoku na váš majetek získáte okamžitě informace formou SMS zpráv přímo na váš mobil. Systém dále vyrozumí bezpečnostní agenturu, případně policii. Instalace a zprovoznění zařízení je otázkou pěti pracovních dnů, náklady na měsíční provoz jsou stovkové. Podmínkou montáže systému je uzavřená hrubá stavba, tedy okna, dveře, střecha, a přívod napájení 230 V,“ informuje Ivan Pavlíček z firmy NEXT, která elektronický systém navrhla a dále pronajímá zájemcům.

 

  g+   sdílet